בדיקות מומלצות

עדיין ניתן לבצע בדיקת אולטרסאונד ראשונה לקביעת גיל הריון ובדיקות דם ושתן. ראי פירוט בשבוע 6.
במקביל זה הזמן לקבוע תור לבדיקת השקיפות העורפית או לבדיקה משולבת של שקיפות וסקירת מערכות מוקדמת. הבדיקה המשולבת של שקיפות עורפית וסקירת מערכות מוקדמת, הינה ייחודית למרפאה של פרופ' גינדס. התשלום עבור הבדיקה המשולבת הוא כמחיר סקירה בלבד. בדיקת השקיפות העורפית ניתנת לך כשירות ללא תשלום. כך, באמצעות הבדיקה המשולבת, תחסכי זמן וכסף.התפתחות העובר

הקפיצה בגדילה נמשכת בצעדי ענק. אורכו של עוברך בשבוע זה כ- 23 מ"מ והוא שוקל כ- 2 גרם, כלומר פי 2 ממשקלו לפני שבוע. עכשיו העובר עבר מהשלב המוקדם בהתהוותו, השלב האמבריונלי, לשלב שבו הוא כבר אדם קטן, ובלטינית – fetus שפרושו "הצעיר". המעבר הזה בין השלבים מלווה בשינויים התפתחותיים רבים אצל היצור הפצפון שנמצא ברחמך. בשלב זה נראים אצל העובר אוזניים, אף ופה. ניצני זרועות הידיים והידיים צומחים ומתארכים בהדרגה.

 


השפעת ההריון עליך

ההליכות המרובות לשירותים הופכות להיות עניין שבשגרה. מבחינה אנטומית (מבנית) הרחם יושב מעל שלפוחית השתן. לכן, ככל שהרחם גדל השלפוחית שלך צריכה להתמודד עם לחצים גבוהים יותר שמשמעותם עליה בתדירות מתן השתן. גם נפח הדם הולך ועולה ואתו עליה בתפוקת הלב ועליה בכמות השתן.

תחושת העייפות עדיין לא מרפה ואליה מתווספות לעיתים גם בחילות. אל תהססי לבקש מהרופא מרשם לתרופה נוגדת בחילות. פעילות גופנית מתונה כמו הליכות בהחלט עוזרת לשיפור מצב הרוח, חילוף החומרים והתחושה הכללית.