בדיקות מומלצות

בשבועות 7-6 חשוב לבצע את בדיקת האולטרסאונד הראשונה, אשר באמצעותה ייקבע גיל ההיריון בדרגת דיוק של 3 ימים לכאן או לכאן.
מטרות בדיקת האולטראסאונד המוקדם הן: לקבוע מה מיקום ההיריון (בתוך הרחם ולא מחוצה לו); למדוד את אורך העובר ולוודא קיום דופק; לקבוע את מספר העוברים, במקרה של תאומים, ואת מספר שקי ההיריון, כלומר האם אלה תאומים זהים או לא זהים.

בנוסף לבדיקת האולטרסאונד יש לבצע בדיקת דם ובדיקות שתן. בדיקת הדם כוללת ספירת דם, אבחנת סוג הדם, בדיקת רמות הנוגדנים לוירוסים, האיזון הורמונלי וכמות הסוכר בגוף בצום. בדיקת השתן כוללת בדיקת תרבית ובדיקה כללית.התפתחות העובר

העובר מבצע קפיצת גדילה משמעותית והתארך פי 3 במהלך השבוע האחרון. בשבוע זה אורכו מגיע כמעט לסנטימטר אחד שלם, וליתר דיוק אורכו כ- 9 מ"מ.
העובר עטוף ומוגן בשק מי השפיר שדפנותיו מורכבות מקרום האמניון ומקרום הכוריון. סביב הקרום הפנימי הקרוב יותר לעובר, האמניון, נמצא הקרום החיצוני, הכוריוני. סביבם נמצאים השליה והרחם, הרקמות הרכות והעצמות של האגן שלך, כך שהעובר מוגן מאוד. העובר ניזון משק החלמון ומהשליה ומי השפיר מגנים עליו ומספקים לו סביבה נעימה בטמפרטורה קבועה.

זה הזמן לקרא קצת על אפיגנטיקה ועל איך אורח החיים שלך משפיע על העובר מראשית ימי היווצרותו.השפעת ההריון עליך

הרחם מתחיל לגדול בהשפעת ההורמונים אך הוא עדיין בתוך האגן. העובר אמנם עשה קפיצת גדילה משמעותית ולך נדמה כי הבטן שלך מתחילה לבלוט, אך מי שעדיין לא יודע שאת בהיריון יתקשה להבחין בכך.

במידה ואת חשה בחילות הפוגעות באיכות החיים שלך, אל תהססי לפנות לרופא המטפל ולבקש מרשם לתרופה נוגדת בחילות. יש היום מגוון תרופות בטוחות לשימוש אשר יכולות להקל עלייך. אם אינך חשה בחילות אלא רק עייפות, הישמעי לצורכי הגוף והקפידי על מנוחה. ואם את חשה בטוב, פשוט תיהני.