בדיקות מומלצות

בשבועות 7-6 חשוב לבצע את בדיקת האולטרסאונד הראשונה, המכונה גם אולטרסאונד לקביעת גיל הריון. באמצעות בדיקה זו אפשר לקבוע את גיל העובר בדרגת דיוק של 3 ימים, פחות או יותר. מטרות בדיקת האולטרסאונד המוקדם הן: לקבוע מה מיקום ההיריון (בתוך הרחם ולא מחוץ לרחם); למדוד את אורך העובר ולוודא קיום דופק; לקבוע את מספר העוברים, במקרה של תאומים, ואת מספר שקי ההיריון, כלומר האם אלה תאומים זהים או לא זהים. מה זה אולטרסאונד, האם הוא יכול להזיק והאם בדיקה תקינה משמעותה עובר בריא? לשאלות אלו ועוד תוכלי למצוא תשובה בקישור מידע כללי על בדיקות אולטרסאונד בהיריון. בנוסף לבדיקת האולטרסאונד יש לבצע בדיקת דם ובדיקות שתן. בדיקת הדם כוללת ספירת דם, אבחנת סוג הדם, בדיקת רמות הנוגדנים לוירוסים, האיזון הורמונלי וכמות הסוכר בגוף בצום. בדיקת השתן כוללת בדיקת תרבית ובדיקה כללית.

 התפתחות העובר

העובר שאורכו כ-3 מ"מ, עטוף בקרום האמניון וניזון משק החלמון. סביבו יש נוזל והוא מוגן בתוך רחמך. הדופק של העובר מהיר מאוד, כ- 180 פעימות לדקה, ואפשר להדגים אותו בבדיקת האולטרסאונד.השפעת ההריון עליך

העובר הופך לממשי בשבילך אחרי בדיקת האולטרסאונד, בה מודגם הדופק. זו בדיקה מאוד מרגשת. הגופיף הצהוב בשחלה ממשיך להפריש את הורמון הפרוגסטרון ולתמוך בהיריון הצעיר. בשלב זה יש לשים לב לא ליטול תרופות בלי להיוועץ ברופא או במרכז הטרטולוגי הבודק רעלים. זה הזמן לשיפור הרגלי התזונה. מזונות המכילים כמות סידן רבה וכן ויטמין c מומלצים לך מאד. מזונות בריאים עשירים בסידן כוללים טחינה משומשום מלא, שקדים, אגוזים, אגוזי ברזיל, ירקות ירוקים (קייל, ברוקולי, עלי לפת וסלק, תרד, כרוב ירוק, סלרי, שומר, כרוב ניצנים, חסה, אספרגוס, קולורבי), קטניות (חומוס, עדשים, שעועית, אפונה, סויה), פירות (פפאיה, תאנים מיובשות, קיווי, תפוזים, אוכמניות), שעורה ושיבולת שועל.