הבדיקות המומלצות

אם מהלך ההיריון תקין אין בדיקות לבצע כעת. במידה ותבחרו לבצע בדיקה לשלילת מומים התפתחותיים (סקירה שלישית), זה הזמן לתאם תור.


התפתחות העובר

העוברית שוקלת בשבוע זה כ- 1160 גרם והעובר כ- 1275 גרם. החל משבוע זה קצב הגדילה שלהם יהיה בכ- 100 עד 200 גרם לשבוע. במהלך הטרימסטר השלישי עד ללידה, העובר כמעט ישלש את גודלו.
כמות מי השפיר מקסימלית כעת ולעובר מתחיל להיות קצת צפוף ברחם, עובדה שלא מונעת ממנו להמשיך לזוז. מוחו גדל ומתפתח, עצמותיו מתארכות ומתקשות ושריריו מתחזקים. העובר מתחיל להתכונן לחיים חדשים עצמאיים מחוץ לרחם ומתחיל לווסת את חום גופו בעצמו.


השפעת ההריון עליך

התזונה שלך משפיעה במידה ישירה על העובר שלך. במידה והרגלי התזונה שלך אינם מספיק טובים, כדאי להשקיע מאמץ ומחשבה ולשנותם. בריאות העובר ובהמשך בריאות הילד תלויה בכך. לכן, אל תעשני, גם לא באופן פאסיבי. עלייך לשתות כ- 3 ליטר מים ליום. הארוחות שאת אוכלת צריכות להיות בריאות ומזינות ולהכיל מזון עשיר בסיבים תזונתיים, כלומר ירקות ופירות טריים עם הקליפה העשירה בויטמינים. לירקות צריך להוסיף קצת שמן זית, קנולה או סויה. כדאי לצרוך אומגה שלוש מתזונה (אגוזי מלך, זרעי פשתן טחונים). כדאי להמעיט באכילת מזון מעובד, מלחים ואבקות מרק וכמובן ממתקים. אני יכולה להציע לך שיטה פרקטית לתזונה בריאה – אכילה לפי שיטת הרמזור.